• EST
  • Eng



  • Marta võtab taas ravimeid ja paraneb

    80-aastast Martat (nimi muudetud)  kimbutavad ninaverejooks, äge kehvveresus, peaajuinfarkti jääknähud, südamekahjustusega kõrgvererõhktõbi, seljavalu, stenokardia ja läbipõetud südameinfarkt. Ta on suunatud PAIK-projekti kirurgia osakonnast.

    Sotsiaaltöötaja hinnangul on ta PAIK-projekti sobiv, kuna vajab nii tervishoiu- kui ka sotsiaalsüsteemi abi, et vältida taashospitaliseerimist ning sotsiaalse toimetuleku halvenemist. Alma elab puuküttega majas, kus vett on vaja kaevust tuua. Puid suudab naine mõne halu kaupa ise tuppa tuua, vahel abistavad teda ka naaber ja eemal elav tütar.

    Ravimeeskond leiab, et Marta vajab koduõendusteenust, sest jätab ravimid tihti võtmata ning vajab ka eluliste näitajate ja verejooksu jälgimist, aktiveerivate harjutuste sooritamist ning igakülgset nõustamist. Samuti vajab Marta sotsiaalteenust, et puud ja vesi saaksid tuppa ning vajadusel ravimid ja toiduained koju toodud.

    PAIK koordinaator võtab ühendust patsiendi pereõega. Patsient saab saatekirja koduõendusteenusele ning on tegevuskavaga nõus. Koduõde hakkab käima esialgu kolm korda nädalas. Koostöös perearstiga teeb ta vereproovid hindamaks aneemiat, et vajadusel saada kiiresti vereülekandele.

    Kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöötaja organiseerib sotsiaalse abi.

    Kui varasemalt sattus Marta verejooksuga EMO-sse või haiglasse keskmiselt kaks korda kuus, siis edaspidi verejookse tekkinud ei ole, ta tarvitab regulaarselt ravimeid ja teenused jätkuvad. Plaanis on tegevuskava ülevaatamine edasiste tegevuste või nende osutamise sageduste osas.